Nadwaga u 10-latki

Mam 10 lat, waze 57 kg przy wzroście 148 cm. Jestem najgrubsza w klasie. Staram sie cwiczyc, ale nie potrafie. Mam za duży brzuch. Na śniadanie jem kromke chleba z serem i pomidorem. Na obiad jem rozne rzeczy. Na podwieczorek jem jakis owoc. Na kolacje jem kromke chleba z szynka. Kolacje jem ok. 18. To moj ostatni posilek. Kiedy robimy sklony na w-f ja nie dosiegne do podlogi z krzywymi i prostymi nogami. Prosze o porade jak mam schudnac. Pozdrawiam
10 LAT ponad rok temu

Objawy niedoboru nasyconych kwasów Omega 3

Co się stanie, jeśli w naszej diecie zabraknie kwasów tłuszczowych omega-3? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są objawu niedoboru tego składnika. Wypowiada się dr Leszek Walentynowicz, internista.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Proponuję zacząć od takich ćwiczeń, które nie sprawiają trudności, mogą to być ćwiczenia na rozciąganie mięśni w pozycji siedzącej, przysiady itp. Warto też znaleźć rodzaj sportu, który sprawia przyjemność,a nie stanowi przykry obowiązek - na przykład taniec, jazda na rowerze, gry zespołowe. Taka aktywność powinna być prowadzona każdego dnia, minimum przez 40 min.
Jednocześnie całkowitemu wykluczeniu podlegają słodycze, chipsy, paluszki, krakersy soki i napoje typu cola.
Nie należy natomiast ograniczać podaży produktów zdrowych - pełnoziarnistego pieczywa, produktów mlecznych (o niskiej zawartości tłuszczu), chudego mięsa, czy ryb, warzyw i owoców, gdyż są one w tym wieku niezbędne dla rozwoju organizmu.
Efekt utraty nadmiaru masy ciała będzie następował stopniowo, dlatego należy być cierpliwym i wytrwałym w swoim postanowieniu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty