Witam. Jeżeli chudnie Pani pomimo normalnego, a nawet wzmożonego apetytu możemy mieć do czynienia z nadczynnością tarczycy. Jeśli natomiast nie ma Pani apetytu należy wdrożyć diagnostykę chorób przewodu pokarmowego - żołądka, trzustki, pęcherzyka żółciowego i jelit. Myślę że w pierwszej kolejności należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który po wykonaniu podstawowych badań zdecyduje o dalszym postępowaniu.
Witam.Przyczyn może być bardzo wiele , proszę koniecznie zgłosić się do lekarza prowadzącego zrobić wszystkie badania kontrolne wraz z badaniem na obecność pasożytów. Pozdrawiam
Witam,
Warto żeby zgłosiła się Pani do lekarza pierwszego kontaktu i powiedziała mu o swoim problemie. Czy zmieniała Pani swój sposób żywienia w ostatnim czasie? ważne jest tez czy ważyła się Pani w bieliźnie na czczo, czy po posiłku. Wieczorem zazwyczaj waży się więcej, ubranie też ma swoja wagę. Podczas menstruacji najczęściej kobiety ważą więcej.
Pozdrawiam,
Katarzyna Migoń
www.provita-katowice.pl
Witam,
Po pierwsze należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie na badania podstawowe oraz ewentualnie na obecność robaków, m.in. pasożytów, grzybów itp. Jeśli wyniki będą dobre to warto również zrobić badania w kierunku nadczynności tarczycy. Przy zaburzeniach tarczycy organizm zachowuje się na dwa sposoby: przy niedoczynności tyje, a przy nadczynności chudnie.
Witam, masa ciała może zależeć od wielu rzeczy. Raczej mało prawdopodobne żebyś straciła 2,4 kg tłuszczu w tak krótkim czasie. Nie napisałaś jednak, czy codziennie ważenie jest Twoim nawykiem, czy zaczęłaś się ważyć od niedawna - jeśli tak, być może dostrzegasz po prostu wahania ilości wody w ustroju - a te są naturalne i mają związek z takimi czynnikami jak cykl menstruacyjny, spożycie i wydalanie płynów, stan zdrowia (zwłaszcza biegunka, gorączka, wymioty..). Czasem przyczyną wahań wagi jest nie tylko sama choroba, ale też przyjmowane leki. Jeżeli to nie to, to powinnaś się zastanowić czy coś się zmieniło w Twojej diecie, może mniej jesz, zmieniłaś sposób odżywiania, może masz mniej czasu i rzadziej spożywasz posiłki? A może żyjesz w stanie silnego stresu? Jeżeli żaden z tych powodów nie pasuje do Twojej sytuacji, powinnaś udać się do lekarza pierwszego kontaktu aby skonsultować się i wykonać podstawowe badania, np poziom hormonów tarczycy, żeby wyeliminować zdrowotne przyczyny takiego stanu rzeczy.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Utrata wagi i sposoby na przytycie – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Przyczyny utraty wagi – odpowiada Mgr Justyna Siwiela
- Utrata na wadze bez diety – odpowiada Mgr Justyna Siwiela
- Czy mam się martwić tym spadkiem wagi? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Utrata wagi a strach przed chorobą nowotworową – odpowiada Sylwia Osada
- Nagła utrata wagi u 35-latka – odpowiada Mgr Paulina Filipowicz
- Utrata wagi i apetyt na słodycze – odpowiada Lek. Magdalena Parys
- Co zrobić, żeby waga spadła? – odpowiada Ewa Kozłowska
- Stosowanie preparatu Megalia na wzrost wagi – odpowiada Dr Krystyna Pogoń
- Utrata wagi bez odchudzania – odpowiada Mgr inż. Joanna Jazgar
artykuły
Najczęstsze pytania dotyczące tarczycy. Odpowiadają eksperci WP abcZdrowie
Tarczyca - mały gruczoł, który ma wielkie znaczeni
Operacje bariatryczne - ratunek dla osób cierpiących na otyłość
Wiecznie się odchudzałem, ale gdy tylko udało się
Dziewczyna, która nie je. Jej choroba jest zagadką
Anna ma 29 lat i od 2,5 roku nic nie zjadła i nie