Nagłe pojawienie się zazdrości u chłopaka

Witam, mam chłopaka od prawie dwóch lat. Nagle zaczął mnie kontrolować, przez czytanie smsów, sprawdzanie maila i fb. To jest nie do zniesienia. Nie dawałam mu powodów do zazdrości, oprócz tego, że może poczuł zagrożenie. Ostatnim czasem częściej wychodzę z przyjaciółkami do klubu, kina czy na kawę. Jemu chyba to nie odpowiada. Najgorsze było jak kiedyś przyjechał do mnie na imprezę!! Ile można? Rozmowa nie skutkuje. Dwa lata to kawał czasu, jakim cudem tak nagle się zmienił? Co zrobić?

Szanowna Pani, pyta Pani jak to się stało, że Pani chłopak tak nagle się zmienił. Uważam, że nie stało się to bez przyczyny. Wspomina Pani, że ostatnio zaczęła częściej wychodzić do klubu i innych miejsc z przyjaciółkami a także na imprezy bez chłopaka. Myślę, że to spowodowało zmianę zachowania Pani chłopaka. Być może Pani chłopak poczuł się zagrożony, obawia się, że w tych miejscach w których Pani przebywa bez niego może Pani poznać innego mężczyzną. Tym samym stał się nieufny i podejrzliwy, czyta Pani smsy, maile, próbuje kontrolować. Taka sytuacja jest dla Pani nie do zaakceptowania. Proszę jednak zwrócić uwagę, że jeśli Pani zachowanie spowodowało zmianę zachowania chłopaka to tylko Pani zmiana znów może przywrócić sytuację do normy. Być może warto byłoby na początku takie wyjścia organizować rzadziej, by Pani chłopak mógł się do nich stopniowo przyzwyczajać? A także czasem zabrać w te miejsca w których Pani bywa sama również i jego, by poznał ludzi z którymi Pani przebywa, a także zobaczył, że nic złego się nie dzieje. Proszę się nad tym zastanowić. Pozdrawiam, Monika Wysota

Witam. Trzeba porozmawiać z nim bardzo konkretnie: co Pani czuje, czego oczekuje, co jest dopuszczalne a co już nie i przede wszystkim musi Pani sama sobie zadać pytanie co dopuszcza w związku. Bo nie na tym polega związek co Pani napisała tylko na zaufaniu, miłości do siebie a miłość to wolność a nie zabieranie jej. No i po prostu spytać chłopaka co się stało, ze teraz tak się zachowuje.
Magdalena Brabec