Nagłe urwanie kontaktu przez chłopaka po zjeździe rodzinnym

miesiac temu mój chłopak zaprosił mnie na zjazd rodzinny nagle przestał sie widywac ,próbowalam dowiedzieć się co i jaka on : kocham cie..musi zmądrzeć,odkuc sie ogarnąć dodam ze pali marihuane jego zachowania są jak w karuzeli raz dobry raz obojetny.Raz przez tydzien moze sie nie odzywać a raz jest milutki. Była szczera rozmowa ale on nie chciał rozmawiać on nigdy nie potrafił tak rozmawiać.Wyjechał za granice..co mam zrobić? Odzywac sie czy przeczekać miesiac ?

Myślę, że nie powinna Pani pozwalać na takie traktowanie, że strony partnera. Trwały i satysfakcjonujący związek wiąże dwie strony, które wzajemnie się o siebie troszczą i zabiegają o kontakt.

Mgr Adam Horak Psycholog

W starych dobrych czasach przedstawienie dziewczyny rodzinie było wyrazem zobowiązania do małżeństwa. Jak widać palenie marihuany nie jest tak zupełnie bezpieczne, skoro pod wpływem stresu związanego z zjazdem rodzinnym Pani chłopak "przypalił" i zrejterował, bo przestraszył się odpowiedzialności za związek. Huśtawki nastroju tzw. "zjazdy" mogą być objawem uzależnienia od marihuany. Sugeruję, aby pozwolić osobie uzależnionej doświadczyć twardego kontaktu z rzeczywistością i jak najdalej trzymać się od jej towarzystwa do czasu podjęcia przez nią terapii. Obawiam się, że małżeństwo ani poważny związek nie zmieni niezdrowych przyzwyczajeń Pani chłopaka. Ale ... chciałbym się mylić.