Nagły spadek wagi - jak przytyć i odbudować mięśnie?

Witam. Mój tata choruje od pół roku (problemy neurologiczne, cukrzyca, depresja), dlatego znacznie spadła jego aktywność fizyczna. Dieta i stres doprowadziły do spadku wagi o 20 kg (wzrost 164 cm, waga 57 kg). Lekarz rodzinny powiedział, że musi się więcej ruszać, nie ma leżeć, bo zanikają mu mięśnie. Ma strasznie chude nogi, które jakby ciągnie za sobą. Czy można je jakoś szybko i efektywnie odbudować (dieta i ćwiczenia)? Pozdrawiam!

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety w opisie zabrakło informacji na temat rozpoznania postawionego przez neurologa. Choroby neurologiczne prowadzące do zaniku mięśni wymagają rehabilitacji pod okiem specjalisty. Samodzielne ćwiczenia mogą okazać się niewystarczające.

Jeśli chodzi o dietę, to również ze względu na choroby taty, konieczne jest dokładne ustalenie jadłospisu. Konsultacja internetowa w niczym nie zastąpi wizyty w gabinecie specjalisty, podczas której możliwe jest uszczegółowienie wywiadu lekarskiego.

Poniżej podaję link do informacji na temat diet na przytycie dla mężczyzn http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-dla-mezczyzn.

Pozdrawiam