Przytycie i wyrobienie mięśni

Proszę o radę, waże ok. 51 kg przy 161 cm , rok temu schudlam z tej wagi do ok. 46 przez 2 tyg. strasznie było po mnie to widac teraz wage mam dobrą bo cwiczę ale uwazam ze nadal jestem za chuda, chciałabym jakoś przytyć na mase aby wyrzeźbić mięsnie. Jak mam zmienić mój jadłospis ? odzywiam się zdrowo nie mam ustalonych kalorii ...

Witaj
aby zbudować masę, potrzebne są odpowiednie ćwiczenia oraz dieta,
należy zwiększyć kaloryczność diety (400-800kcal), podaż białka i przede wszystkim węglowodanów; częstotliwość posiłków 5-6 dziennie;
należy zwrócić uwagę na to co jemy po treningu, powinny być to głównie białka i węglowodany z ograniczeniem tłuszczu i błonnika!
najlepiej skontaktować się w tej sprawie ze specjalistą, który indywidualnie dopasuje program żywieniowy

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Dieta w treningu jest niesamowicie ważna. Konieczny jest dobór odpowiednich posiłków okołotreningowych dostosowanych indywidualnie. Istotna jest również podaż płynów, a także bilans kaloryczności. Bez odpowiedniego sposobu żywienia bardzo cieżko jest uzyskać odpowiednią sylwetkę, bowiem mięśnie budujemy w kuchni, a nie na siłowni.
Jeśli jest Pani zainteresowana, zapraszam do kontaktu mailowego.

Witam,najważniejsza jest regularność posiłków mniej więcej co 3 godziny.Może dostarcza Pani zbyt mało kalorii.Aby dokładniej odpowiedzieć na ani pytanie potrzebuję dokładniejszych informacji dotyczących Pani wieku, ilości treningów, czasu ich trwania i ich rodzaju.

Witam,

Samo pojęcie "odżywiam się zdrowo" jest zbyt ogólne. W przypadku treningu na masę powinniśmy odpowiednio zbilansować podaż energii i zwrócić uwagę na białka i węglowodany - zarówno w diecie jak i w posiłkach około treningowych. Warto wspierać Indeksem Glikemicznym odpowiednio dostosowanym do Pani potrzeb, który zwiekszy tolerancję na wysiłek. Aby ustalić odpowiedni bilans energetyczny potrzebny jest ten szczegółowy rozpis Pani treningu.

Witam!
Jeżeli waży Pani 51 kg przy wzroście 161 cm to ma Pani idealne BMI, może Pani wzmocnić mięśnie ćwicząc z niewielkim obciążeniem. Pozdrawiam