Napady lęku u młodej osoby

Witam.Za dwa tygodnie mam pierwszą wizytę u psychiatry.Lekarz ogólny stwierdził nerwicę.Cierpię na napady lęku(boję się jednej konkretnej rzeczy,o czym zamierzam poinformować lekarza).W gimnazjum i liceum miałam problemy z samookaleczaniem.Problem jest już rozwiązany,bez pomocy lekarza.Tamte wydarzenia nie mają nic wspólnego z moim lękiem.Czy mimo to powinnam poinformować o tym lekarza?To moja pierwsza wizyta,stąd nie wiem o czym powinna mówić,a o czym nie.Na jakie pytania powinnam się nastawić?

Witam, u lekarza opowiedz o wszystkim, nie sortuje informacji. coś co dla Ciebie jest nieistotne może byc pomocne w diagnozie.
Opowiedz o wszystkim. Życzę powodzenia!

Dzień dobry!

Samookaleczanie, nawet jeśli nie powtórzyło się już od kilku lat, jest ważnym objawem, którego z pewnością nie warto ukrywać. Nawet jeśli pozornie nie ma zależności między tym, a obecnymi stanami lękowymi - mogą mieć one wspólne źródła. Prawdopodobnym zaleceniem lekarza psychiatry będzie podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!