Napady lęku, zimne poty, nerwowość i krzyk w sytuacjach stresowych u 29-latka

Witam, jestem mężczyzną mam 29 lat i wydaje mi się że mam nerwicę. Często miewam w sytuacjach stresowych napady lęku, ogarnia mnie panika, przy których oblewa mnie zimny pot, jestem bardzo nerwowy, gdy jestem zdenerwowany krzyczę i szybko mówię. Najczęściej do takich zdarzeń dochodzi w pracy, dodam że pracuję w kopalni gdzie bardzo często występuje zagrożenie życia ( tzn tak mi się chyba wydaje ). Bardzo proszę o ogólne zdiagnozowanie mojego przypadku i o poradę co dalej z tym zrobić.

Witam. Powinien pójść Pan na wizytę do psychiatry. Nie można postawić diagnozy nie widząc w ogóle człowieka.
Magdalena Brabec

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe postawienie diagnozy przez Internet, bez osobistej rozmowy. Koniecznych jest kilka spotkań, bliższe poznanie Pana, Pana ogólnej sytuacji życiowej i historii problemu. Polecam konsultację z psychologiem i być może rozważenie podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam!