Nastolatek z ZA, który odrzuca leki i nie uznaje choroby

Mam w rodzinie nastolatka z ZA. Żadne terapie mu nie pomogły, szpitale też nie, gdyż on nie uznaje choroby-odrzuca leki, choroba mu się pogłębia. Leczenie na siłę nic nie dało. Swoje frustracje wyładowuje na rodzicach, Co robić, gdzie szukać pomocy? Rodzina nam się rozpada....

Witam. Za mało informacji, poza tym uważam, że syn jest zbyt ważny dla Pani a sytuacja na tyle poważna, że należałoby fizycznie zasięgnąć pomocy.
Magdalena Brabec

Nie wiem, co miała na myśli przedmówczyni cyt. fizycznie zasięgnąć pomocy. Przymus wzmacnia postawy i zachowania opozycyjno-buntownicze. Żeby skutecznie pomoć takiej osobie trzeba zdobyć przede wszystkim jego zaufanie. Niestety nie znając dziecka więcej zaproponować nie umiem.