Czy moje relacje z dziećmi mogą być zaburzone?

4 lata temu wzięłam rozwód z mężem alkoholikiem.Jego picie, znęcanie się fizyczne(kilkukrotne),głównie psychiczne, trwało 15 lat. Od niespełna 3 lat mam partnera, z którym pozornie wszystko się układa. Jedyny problem, który mu przeszkadza, to moja postawa w stosunku do dzieci. Już po kilku spotkaniach zauważył, że relacje są bardzo zaburzone (dzieci zachowują się jak rodzice(dyktując warunki) a ja jak bezradne dziecko, które chowam<< głowę w piasek>>, stawiam granic i nie wymagam. Ostatnio pokłóciliśmy się, bo nastoletnia córka coś burknęła do partnera. Miał mi za złe, ze jej na to pozwoliłam. Obawiam się, że mój związek właśnie się rozpada. Nie wiem czy wszystko ze mną jest ok???

Dzień dobry, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Pomocna może się okazać terapia rodzinna. W sytuacji w której była Pani od 15 lat w związku z osobą uzależnioną i stosującą przemoc, warto porozmawiać z psychologiem, jak to mogło wpłynąć na Państwa rodzinę, sposób funkcjonowania i zachowania. Pokazała Pani siłę i odwagę uwalniając się z tego małżeństwa. Warto teraz skupić się na przyjrzeniu się jak ten związek wpłynął na Państwa relacje w rodzinie.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka