Natręctwa dotyczące języka

Witam, od paru dni mam problem. Skupiam się często na moim języku, zauważyłem, że leży on na dnie jamy ustnej, zamiast dotykać podniebienia, często sam go biorę do góry, na dół, i skupiam się na tym, nie wiem od czego to, czy może to być jakaś choroba? Czy po prostu myślenie o tym sprawiło, że teraz nie potrafię się skupić na niczym oprócz myślenia, czemu czuje mój język bardziej niż powinienem i czemu na nim się skupiam. Proszę o odpowiedź.

Jeżeli na czymś długo i intensywnie skupiamy uwagę, to siłą rzeczy ta rzecz/część ciała/sytuacja itd. do nas wraca. Jeżeli będzie Pan na przykład uporczywie myślał o tym, że boli Pana ręka (mimo że tak nie jest) to siłą rzeczy będzie Pan zwracał na nią większą uwagę i wyszukiwał jakichkolwiek znaków bólu pochodzących z tej ręki (które w końcu mogą się pojawić - przynajmniej na poziomie psychicznym). Innym prostym przykładem działania tego mechanizmu jest np. hasło: proszę teraz nie myśleć o białych niedźwiedziach! Bardzo proszę w ogóle nie zaprzątać sobie głowy tymi małymi, kudłatymi misiami! ...
...i jak? ma Pan w głowie małe białe niedźwiadki? W taki właśnie sposób działa mechanizm zwracania Pana uwagi na język.
Zatem polecam techniki odwracania uwagi - zajmowanie się czymś, myśleniem o innych rzeczach. W momencie kiedy Pan pomyśli o swoim języku - wyobrazić sobie np. duży, czerwony znak "stop" i pokierować myśli na inne tory.
Jeżeli samodzielna praca nie pomoże, proszę zgłosić się na konsultację psychologiczną podczas której przećwiczy Pan podobne metody pod okiem specjalisty. Pozdrawiam.