Nieustające myśli dotyczące muzyki

Witam Mój problem polega na tym ze co uslysze jakas piosenkę to caly czas gra mi w glowie , od wielu lat do teraz słucham codziennie bardzo głośno muzyki Kiedys mi to w sumie niw przeszkadzalo ale teraz mnie drażni bo nie mogę zaznac spokoju i im bardziej chce go zaznac tym bardziej mysle o tym Jak temu zaradzić ?

Pozdrawiam serdecznie

Witam.
Usiłowanie, aby o czymś nie myśleć zazwyczaj przynosi dokładnie takie efekty, o których Pan pisze - a więc jeszcze większą trudność w uwolnieniu się od danej myśli. Dzieje się tak m.in. dlatego, że właśnie w taki sposób skupiamy nasze myśli, uwagę na problemie i na niego poświęcamy swoją energię. Efekt jest więc paradoksalnie odwrotny. Jedyne co mogę poradzić na odległość, to aby nie starał się Pan aż tak bardzo o tym nie myśleć... Pozwolić, aby myśl się pojawiła i przeszła tak samo spontanicznie jak się pojawiła. Jest to zdecydowanie do wyćwiczenia. Pozdrawiam