Natrętne myśli dotyczące obgadywania przez inne osoby

Dzień Dobry. Od pewnego czasu trapi mnie jeden problem. Mam wrażenie ,że ludzie z którymi przebywam mnie obgadują za plecami,wyśmiewają się uważają mnie za specyficznego człowieka. 2 tygodnie temu dziewczyna którą kocham odrzuciła moją miłość.Od tego czasu chodzę jakiś smutniejszy. Straciłem wiarę w siebie, nie mam motywacji do niczego ,mam wrażenie że koledzy z jakimi siedzę śmieją się ze mnie. Na podstawie tego opisu można zdiagnozować chorobę? Nie wiem czy nie jest t schizofrenia lub depresja

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Z tego co Pan napisał trudno zdiagnozować u Pana jakieś konkretne zaburzenie, dodatkowo nie jest to odpowiednie do tego miejsce. Przechodzi Pan trudny okres, w którym Pana uczucia zostały przez kogoś odrzucone. Mogło to silnie wpłynąć na Pana samoocenę. Myślę, że warto skorzystać z konsultacji z psychologiem, który rozwieje Pana wątpliwości i nakieruje na właściwe sposoby odbierania otoczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Jest Pan obecnie w trudnym dla siebie czasie. Odrzucenie przez dziewczynę spowodowało u Pana zachwianie poczucia własnej wartości. To naturalne, że jest panu ciężko. Nie dopatrywałabym się natomiast od razu tak ciężkich zaburzeń jak schizofrenia.
Zachęcam do wizyty u psychologa, w celu omówienia samopoczucia oraz dokładnego zdiagnozowana Pana stanu.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, trudno w tym miejscu postawić diagnozę. jeżeli pana stan utrzymuje się od dłuższego czasu i utrudnia codzienne funkcjonowanie zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty. Specjalista na podstawie wywiadu postawi wstępne diagnozy i zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam,

Na podstawie tak krótkiego opisu, zdecydowanie nie można postawić jednoznacznej diagnozy. Przykra sytuacja, która Pana spotkała - odrzucenie uczucia, zdecydowanie może być być przyczyną pojawiających się wspomnianych w opisie myśli. Radziłabym skonsultować się bezpośrednio z psychologiem, aby profesjonalnie poradzić sobie z emocjami, które się w Panu kłębią oraz ewentualnie zdiagnozować wspomniane objawy.

Pozdrawiam, Małgorzata Mazurek