Natrętne myśli i zmienny nastrój a nerwica lękowa i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

Mój problem to nerwica lękowa i zaburzenia obsesyjno kompulsywne. Nachodzą mnie różne niechciane myśli, które nie dają mi normalnie żyć. One mnie niszczą. Nie mogę się na niczym innym skupić, co chwile mi się zmienia nastrój. Moje życie traci sens.. Może jestem chory, bo czasami tak się czuję. Już nieraz nie mogą wytrzymać, chciałbym wybuchnąć agresja ale jakoś nie mogę.Nie wierzę, że mnie coś takiego spotkało Chciałbym się obudzić i żyć tak jak kiedyś. Nie mam juz siły z tym wszystkim walczyć.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Zdaję sobie sprawę, że zaburzenia, które u Pana zdiagnozowano, mogą znacznie obniżać komfort i jakość życia. Nie dziwię się zatem, że przeżywa Pan gorsze momenty i chwilami nie ma już siły do walki. Proszę jednak pamiętać, że nerwicę lękową i nerwicę natręctw daje się leczyć. Doraźnie stosuje się farmakoterapię, jednak kluczowe jest podjęcie długoterminowej psychoterapii. Nie napisał Pan nic na temat tego, czy bierze Pan jakieś leki, czy brał Pan udział w psychoterapii. Same leki nie wystarczą, bo znoszą albo łagodzą objawy choroby. Tylko psychoterapia jest w stenie leczyć przyczynowo, dlatego zachęcam Pana z całego serca do poszukania dobrego psychoterapeuty, który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń nerwicowych. Proszę się nie poddawać! Dopóki Pan walczy, ma Pan szansę wygrać z chorobą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!