Nawracające myśli o byłym chłopaku

Witam mam pytanie dotyczące związku bądź jego braku.Mam 17 lat nie mam chłopaka wszystko byłoby normalne i nie zadawałabym tego pytania gdyby nie fakt że miałam kiedyś chłopaka to był już mój drugi związek nie jesteśmy już razem ( ja zakończyłam tę znajomość trzy lata temu ) odczuwam wrażenie że pomimo czasu jaki upłynął bardzo tego żałuje .Czasem widuje tego chłopaka nie rozmawiamy .Lecz bardzo często o nim myślę i jestem tym zaniepokojona gdyż uważam że to nie jest normalne .Proszę o pomoc!!!

Nie ma w tym nic nienormalnego. Prawdopodobnie odczuwasz samotność i jeśli Twoje myśli płyną w jego kierunku, to zawsze to lepsze, niż odczuwanie smutku samotności. Wraz z zakochaniem się - przejdzie :)
Powodzenia.

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Witam. Chciałabym przede wszystkim Cię uspokoić i zapewnić, że nawracające myśli o byłym partnerze są naturalne i nie powinny Cię niepokoić. Zainteresowanie sprawami uczuciowymi, zaabsorbowanie kwestiami związków jest ważną i naturalną częścią życia. Z tego też względu nie powinno Cię martwić to, że myślisz o byłym chłopaku zwłaszcza w sytuacji, gdy obecnie nie jesteś w związku. Myślę, że sytuacja ta nie powinna Cię martwić. Pozdrawiam Ewa Bujoczek