Nerwica i depresja a schizofrenia

Czy to jest możliwe, żeby dwóch psychiatrów i trzech terapeutów się pomyliło i nie zauważyło objawów jakiejkolwiek schizofrenii? Boję się, że moja nerwica (i stan depresyjny, który stwierdzono na samym początku) przerodzi się w chorobą psychiczną, że stracę kontakt z rzeczywistością, że "zwariuję". Bardzo boli mnie głowa, nie mogę się skupić, jestem krytyczna wobec siebie, bo wiem, że to nie świat się zmienia, tylko coś dzieje się w mojej głowie. Poza tym mam derealizację i depersonalizację.

Bez przesady, skoro 5 specjalistów jest zgodnych co do Pani diagnozy to skąd podejrzenia, że jest ona nietrafna? Skoro to nerwica, to sugeruję zadbać o spokojne warunki życia i przede wszystkim pójść na psychoterapię, która jest główną metodą leczenia przyczynowego w tym wypadku.

Witam. Co jest powodem, że nie ufa Pani diagnozie tylu specjalistów? Sądzę, że warto by było w Pani przypadku zasięgnąć opinii neurologa, przejść odpowiednie badania głowy, żeby wykluczyć np guz mózgu. Myślę, że psychoterapia byłaby tu wskazana.