Niechęć do picia wody a zaburzenia odżywiania

Dzień dobry, Czy jeśli jakaś osoba świadomie nie chce pić to może być to związane w jakimś stopniu z zaburzeniami odżywiania? Chodzi o to że pije bardzo mało wody czy innych napojów, nawet jak jest gorąco. Uważa, że nie chce jej się pić i nie musi. Dodatkowo je też od jakiegoś czasu mniej niż zwykle. Jak można pomóc takiej osobie?

Szanowna Pani!
Przedstawiony problem wymaga kompleksowej konsultacji lekarza oraz dietetyka. Należy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego pacjent odmawia przyjmowania pokarmu: czy jest to brak akceptacji dotychczasowej wagi i sylwetki, czy występują zaburzenia odczuwania głodu.

Zalecam konsultację u lekarza POZ oraz dietetyka.