Niechęć do podjęcia leczenia depresji

Witam Moją narzeczoną dopadła depresja. Ona sama dobrze sobie zdaje sprawę, że to depresja, a nie jakieś chwilowe wahania nastroju. Długo się broniła przed stwierdzeniem iż jest to depresja. Teraz pomimo tego, że sama jest świadoma o swojej chorobie, nie chce podjąć leczenia. Wszelkie moje próby namówienia jej na wizytę u lekarza i próbę podjęcia leczenia nic nie dają. Twierdzi, że nie będzie się faszerować lekami albo opowiadać o sobie komuś obcemu. Nie wiem co robić. JakJą namówić do leczenia

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety choroba ta jest choroba przewlekła i bez odpowiedniego leczenie moze ulec tylko nasileniu. Zalecałbym jak najczęstsze próby nakłonienia narzeczonej do leczenia z Pana strony i moze spróbować także włączyć w ten proces narzeczonej przyjaciół oraz rodzine. Pozdrawiam

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
depresja to przewlekła choroba, w której osoba często nie widzi nadziei dla siebie, ma poczucie beznadziei i braku celu w życiu. Dlatego bardzo ważne są osoby bliskie, które motywują, dają wsparcie. Być może warto, aby wparł się Pan jakimś artykułem o skuteczności psychoterapii i farmakoterapii w leczeniu depresji. Warto też włączyć w to osoby bliskie - rodziców, przyjaciół. Pozdrawiam
M.Prus