Niedobór żelaza a suche i obolałe usta oraz wysuszona skóra

Potrzebuje pomocy. Od dłuższego czasu będzie już ponad 6 msc borykam sie z niedoborem żelaza ze sporym niedoborem ponieważ jego wynik jest zawsze poniżej minimalnej normy która powinna być wynosi Fe 3,2 przy granicy 6.6-23 umol nie wiem co mam zrobic jeszcze byrałam juz zelazo dwa dni przerwy i wyniki takie słabe. Najbardziej denerwuje sie bo mam suche spuchniete i obolałe usta oraz dłonie szybko sie wyszusza skóra, moja dieta jest bogata w mięso i warzywa niewiem skąd taki wynik. prosze o pomoc

Magdalena StusiĹska

Nie pisze Pani niestety, w jakich dawkach przyjmuje Pani żelazo. Najlepiej w takim wypadku skonsultować się z lekarzem- oceni on pozostałe parametry krwi i zleci odpowiednią terapię.