Niedoczynność tarczycy i choroba Hashimoto a zaburzenia depresyjne

W zeszłym roku dowiedziałam się,że mam niedoczynność tarczycy i ch.Hashimoto.Nie przyjmuję na razie leków.Według lekarza jest trochę za wcześnie.Sprawa dotyczy zaburzeń depresyjnych. Czy depresja,która trwa u mnie jakoś od 2010 roku,może wpływać na dalsze pogłębianie się chorób tarczycy?Czy jak to inaczej określić pytanie.Według mnie najpierw pojawiła się depresja4lata temu,a rok temu problemy z tarczycą.Tarczyca na depresję wiem,że wpływa,ale jak jest na odwrót?Jak to jest?I jak dalej będzie?

Witaj serdecznie :)

Czy depresja wpływa na tarczycę - niby bezpośrednio nie ale...

Depresja to obniżenie sprawności psychicznej, motywacji, chęci do życia i działania. Obniżony stan emocjonalny wpływa na nasz cały organizm. Brak chęci do życia powoduje, że praca naszego organizmu nie jest odpowiednia, nie funkcjonuje prawidłowo. Działa to na takiej zasadzie.

Pozdrawiam serdecznie
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk

Depresja wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Naukowcy nie wyjaśnili jeszcze dokładnie wszystkich mechanizmów tu działających, lecz wiadomo że choroby tarczycy współistnieją z zaburzeniami nastroju. Fakt, że niedoczynność tarczycy daje również objawy depresyjne jest powszechnie znany, lecz podejrzewa się, że również depresja endogenna może mieć wpływ na poziom hormonów tarczycy. Człowiek jest jednym organizmem, więc cokolwiek się dzieje w jednym układzie ma wpływ na inne.