Niedoczynność tarczycy i obniżenie nastroju

Od 1-2 miesięcy mam"doła", nie chce mi się wychodzić z domu, oglądać ulubionych seriali, zmuszam się żeby iść pod prysznic .Rano ciężko mi wstać, jestem zła, wieczorem też mam wahania nastroju, złoszczą mnie drobiazgi. Gdy jestem sama w domu boję się w nocy. Mam wrażenie, że radość życia i energia ze mnie uleciały.Mam niedoczynność tarczycy, przyjmuję euthyrox. Przyjmuję też tabletki hormonalne vibin mini.Miewałam wcześniej takie okresy.Czy to wiosenna depresja czy potrzebuję porady psychiatry?

Dzień dobry!

Opisywane przez Panią objawy mogą wiązać się zarówno z niedoczynnością tarczycy, jak i z depresją lub innymi okolicznościami (np. Pani sytuacja życiowa, przejściowe i naturalne obniżenie nastroju itp).
Udzielenie odpowiedzi na Pani pytanie przekracza możliwości kontaktu internetowego.

Pozdrawiam!

Zaburzenia hormonalne mogą być przyczyną wahań nastroju. W tej jednak sytuacji zalecałabym konsultację psychiatryczną. A także konsultację psychologiczna oraz rozpoczęcie psychoterapii, która pozwoli sobie lepiej radzić ze stresem, przemęczeniem, obniżeniem nastroju i funkcjonowania i podobnymi trudnościami w przyszłości.