Niejedzenie po 18 - czy to jest skuteczne?

Mam pytanie. Jaki efekt może przynieść niejedzenie po 18,jesli w ciągu dnia posiłki przez nas jedzone są bardzo kaloryczne? Mam tu na myśli spaghetti z zawiesistym sosem, smażone potrawy, słodycze? Dodam, że nie uprawiam żadnych sportów i prowadzę raczej siedzący tryb życia. Czy w takim przypadku niejedzenie po 18 również przyniesie efekt?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

unikanie posiłków po godzinie 18-stej jako metoda odchudzania nie ma żadnego uzasadnienia. Ostatni posiłek należy spożyć na 2-3 godziny przed snem, więc jeśli kładziemy się spać późno, nie ma sensu głodzić się tyle godzin.

Większe znaczenie ma regularność posiłków i to co jemy. Jeśli w ciągu dnia spożyjesz dużą dawkę kalorii, która przekracza Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, to nadmiar kalorii i tak będzie odkładał się w postaci tłuszczu. Zwłaszcza jeśli mało się ruszasz i nie masz okazji, by spalić nadmiar kalorii.
Ponadto taki sposób odżywiania jest nie tylko zagrożeniem dla sylwetki, ale również dla zdrowia. Nadmiar cukru oraz tłuszczu w diecie prowadzi do wielu poważnych schorzeń, dlatego zalecałabym zmianę stylu życia. Przede wszystkim: regularne i zdrowe posiłki oraz codzienna dawka ruchu.

Pozdrawiam