Niekontrolowane ataki złości przy anoreksji

Mój syn często wpaada w złość i nie patrzy na to co ma w ręce i żuca tym wyzywa przezywa i często bije młoddszego brata czy jest to możliwe że ma ADHD a czy jest to przyczyna choroby którą ma a jest to Anoreksja ma 13 lat

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry lub psychologa z synem, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą określić jakiej formy pomocy/leczenia potrzebuje Pani syn. Pomoc może Pani uzyskać w np.: Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży lub prywatnie.

Anoreksja może wywoływać nadpobudliwość oraz agresję. Najważniejsze jest wyjść z anoreksji. Pomoże wsparcie i nie prowokowanie agresywnych zachowań przez spokojne reagowanie na agresję.
Pozdrawiam.

Jeżeli syn ma ataki złości, agresji i do tego ma anoreksję, to ewidentnie nie umie radzić sobie ze swoimi emocjami/wymaganiami otoczenia/ własnymi wymaganiami i oczekiwaniami/presją itd. Niezbędna jest psychoterapia zarówno zaburzenia odzywiania (!!! priorytet), jak i ataków złości.