Dlaczego mąż ma ataki agresji i złości?

Witam serdecznie ,jestesmy z mezem malzenstwem 15 lat ,mamy dwoje dzieci w wieku szkolnym i niemowle.Pare lat temu w czasie klutni zaczely sie u meza wybuchy w formie rozwalenia sciany itd.lub jak byl wsciekly wyszedl z domu wsiadl do samochod i z piskiem opon odjechal grozac czasami ze sie zabije i ze ma dosc ,prosilam go aby tak nie robil ze wzgledu na corke w wieku szkolnym ktora to wszystko widzi ,okres drugiej ciazy oraz po ciazy byla cisza a teraz znowu zaczyna tak robic.Prosze i porade

Wybuchy złości czy agresji mogą mieć różne źródła- od kryzysu, przemęczenia czy stresu, po poważniejsze zaburzenia. Dlatego zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej i diagnostyki. Specjalista doradzi także najlepsze możliwe sposoby poradzenia sobie z trudnościami (psychoterapia, konsultacja neurologiczna lub psychiatryczna, inna forma leczenia). Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

Witam, aby dojść do przyczyny, powodu ataków agresji u męża potrzebna jest dłuższa rozmowa, konsultacja z psychologiem. Jeżeli czuje się Pani w jakiś sposób zagrożona, potrzebuje wsparcia, rozmowy proszę skorzystać z pomocy ośrodka interwencji kryzysowej, MOPS w pobliżu miejsca zamieszkania, będzie miała Pani możliwość uzyskania wsparcia psychologa, prawnego. Może Pani również skorzystać z telefonu zaufania: http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/poradnie-pogotowia/poradnia-telefoniczna
lub zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl