Niepłodność i brak testosteronu u partnera

Witam od 4 miesięcy leczę niepłodność lekami: clostilbegyt, estrofem i duphaston. Już po 2 mies dało to rezultaty, zaczelam byc w pelni plodna jednak okazało się że mój partner ma bardzo zle winiki jesli chodzi o jego plemniki, testosteron. Ciąża jest teraz niemożliwa, bo z powodu niskiego testosteronu prawie sie nie kochamy a plemniki sa bardzo slabe. Lekarz powiedzial mi ze tą moja terapie hormonalna moge stosowac 6 miesiecy. Czy moge ją przerwać i powrócić do niej gdy mój partner wyzdrowieje?

Witaj,
Podjęcie współzycia nie ma nic wspólnego z poziomem hormonów a raczej poziomem zaangażowania emocjonalnego partnerów.Nie piszesz,czy rozmawiacie z partnerem o swoich uczuciach i czy je sobie okazujecie.Piszesz natomiast,jakby ta sfera była wyłącznie dla celów prokreacyjnych.Nie wiem,czy lekarz poruszył ten aspekt waszego pożycia ale jeśli nie,zachęcam do kontaktu ze specjalistą seksuologiem albo psychoterapeutą ,gdyż blokady psychiczne są często współtwórcami zaburzeń hormonalnych i potrafią płatać bardzo nieprzewidywalne niespodzianki.
Pozdrawiam serdecznie