Zapytaj lekarza

7 1 7 , 2 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niepokojące objawy - czy to anemia?

Mam 16 lat i tak od pół roku zauważyłam u siebie - wydaje mi się, że dziwne - objawy anemii. Tylko problem leży w tym, że ja jestem tak dobrze przy kości - przy wzroście 166 cm ważę 70 kg, więc wydaje mi się, że anemia w moim przypadku jest niemożliwa. Jeśli chodzi o objawy to występują u mnie takie: ciągłe zmęczenie bez powodu (nawet w ferie kiedy się wysypiałam, po południu musiałam zrobić sobie drzemkę), bladość i siatka maskująca z takich czerwonych żyłek, ciągłe uczucie zimna, bóle głowy, częste zmiany nastroju z błahych powodów i od pewnego czasu mam BARDZO bolesne miesiączki, tak bardzo jak nigdy dotąd, tabletki mi nie pomagały, żadne masaże, musiałam te bóle przeczekać, były tak mocne, że co uderzenie bólu miałam skurcze wszystkich mięśni od brzucha w dół i do tego mam zaburzenia wzroku. Nie wiem co jest nie tak, ale jestem pewna, że coś jest, a jakieś 4 miesiące temu byłam na badaniu krwi, bo chciałam zrobić takie rutynowe badania i lekarz powiedział, że tak dobrych wyników już dawno nie widział - no ciekawe... - z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Opisane przez Ciebie objawy mogą mieć tak naprawdę bardzo różną etiologię. Mogą rzeczywiście być wynikiem anemii, ale także niedoczynności tarczycy czy też zakażenia wirusowego (np. EBV). By to zweryfikować, konieczne jest zbadanie Cię, zebranie dokładnego wywiadu oraz analiza badań dodatkowych. Pamiętaj, że choć miałaś dobre wyniki 4 miesiące temu, nie znaczy to, że dalej są one prawidłowe. Przez 4 miesiące wiele mogło ulec zmianie. Zdecydowanie zatem skonsultuj się z lekarzem specjalistą medycyny rodzinnej lub internistą.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy