Nieśmiałość i zamknięcie w sobie u 18-letniej osoby

Mam 18lat.Jestem nieśmiała,  zamknięta w sobie.Wszystko zaczęło się rok temu od śmierci mojego dziadka.Coraz bardziej zaczęły powracać wspomnienia.Wspomnienia z dzieciństwa.Nie takie fajne,przez przypadek znalazłam w mojej siostry starych kartach pamięci screeny,które dowodzą na to że to czego się di myślałam to prawda?A jest to molestowanie,traktowanie gorzej niż psa, nawet psa nie powinno się tak traktować. Nie wiem co robić?boję się życia.

W tej sytuacji proszę się zgłosić do psycholog, psychoterapeuty. Pomoże przepracować emocje i traumy z dzieciństwa, odbudować zaufanie, poczucie bezpieczeństwa oraz wartości. Ułatwi to Pani radzenie sobie i nawiązywanie relacji interpersonalnych, odzyskać chęć życia, lepiej rozumieć i realizować siebie.

Z opisu wynika, że ma Pani nieprzepracowane traumy z dzieciństwa, które rzutują na Pani samoocenę i obraz samej siebie. Pomocna będzie tu terapia. Dlatego proszę zgłosić się do psychoterapeuty i opowiedzieć mu wszystko co wydarzyło się w dzieciństwie i co Pani w zawiązku z tym czuje.

Pozdrawiam serdecznie

Witam. Z taką silną traumą sama sobie nie poradzisz. Koniecznie poszukaj psychoterapeuty. Koniecznie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!