Niestabilność uczuciowa

Uważam się za osobę niestabilną uczuciowo. Pomimo tego, że mam cudownego męża, a na horyzoncie pojawia się ktoś kto poświęca mi swoją uwagę i w jednoznaczny sposób okazuje swoje zainteresowanie, ja zaczynam wątpić w swoje uczucie i angażować się emocjonalnie z druga osobą. Czy to może mieć związek z brakiem pewności siebie, zabieganiem o uwagę ( uczucie), potrzebą bycia zapewnianą o swojej wartości i byciem docenianą?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Moim zdaniem tak, to może byś spowodowane niskim poczuciem własnej wartości. Nie akceptujesz i nie kochasz siebie, więc szukasz wciąż potwierdzenia swojej wartości w oczach innych ludzi.
Warto, żebyś popracowała nad tym aspektem. Pomocne ćwiczenia znajdziesz pod linkiem: Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

Tak, to może mieć z tym związek.
Zmienianie takich rzeczy (swojego charakteru/osobowości) jest dokładnie tym czym zajmuje się psychoterapia, więc jeżeli chce Pani to zmienić to polecam tę ścieżkę