Od czego rozpocząć budowanie poczucia własnej wartości?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

budowanie poczucia własnej wartości to bardzo szeroki temat i ciężko nam będzie odpowiedzieć na Pańskie pytanie bez poznania Pańskiej sytuacji. Postaramy się jednak podejść do tematu w sposób ogólnikowy.

Poczucie własnej wartości kształtuje się latami. Jest to proces, na który wpływają nasze doświadczenia oraz emocje, jakie nam wówczas towarzyszą. W dorosłym życia pojawiać się mogą więc schematy mające swój początek wiele lat temu. Warto zajrzeć w głąb siebie, skupić się na swoich przekonaniach i myśleniu. Ważne, aby nie porównywać się do innych, myśleć o sobie dobrze i nie pozwolić, aby słowa innych miały przewagę nad naszym stosunkiem do samego siebie.

Z uwagi na to, że temat ten jest bardzo rozległy warto by było udać się na szkolenia, warsztaty lub konsultacje mające na celu zbudowanie poczucia własnej wartości. Proszę poszukać takowych w swojej okolicy.

Rady psychologa dotyczące tego, jak pracować nad poczuciem własnej wartości znajdzie Pan pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/poczucie-wlasnej-wartosci-psycholog-radzi-jak-nad-nim-pracowac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.