Niska waga ciała i BMI poniżej 15 u 27-latki

Dzień Dobry Moim problemem jest zbyt niska waga. Mam 27lat, 175cm wzrostu i BMI poniżej 15. Trwa to od kilku lat. Wszyscy naokoło widzą we mnie anorektyczkę! ale ja przyzwyczaiłam się do mojego wyglądu. Ile tak naprawdę powinnam ważyć, żeby wyglądać dobrze i jak pogodzić się z przybraniem wagi??? Proszę o pomoc! Nie mam z kim rozmawiać, nikt mnie nie rozumie...

BMI poniżej 15 wskazuje na wyniszczenie organizmu i może być istotnym wskaźnikiem w diagnozie anoreksji. Oczywiście ze względu na zdrowie zalecane jest przytycie do BMI min 17, ale jak Pani pewnie wie - łatwiej napisać niż zrobić. Najwłaściwszym wyjściem tutaj wydawałby się kontakt z psychoterapeutą i rozpoczęcie terapii.

Pozdrawiam
http://pracownia-terapii.pl