Niska waga ciała u 12-latka

Witam. Mój syn 12letni waży 27kg i pomimo jedzenia nie może przytyć. Po zrobieniu badań morfologia dobra, TSH powyżej 6 FT3 iFT4 w normie. Wykluczona celiakia. Kreatynina poniżej normy. Ponadto syn ma ciągle zimne ręce, pocą mu się, suche usta.Jest nerwowy. Do endokrynologa czekamy na wizytę. Proszę o jakieś sugestie czy to może być jakaś choroba tarczycy?

Jeżeli hormony tarczycy są w normie to prawdopodobieństwo zaburzeń na tym tle jest niewielkie. Proszę spokojnie poczekać na wizytę u specjalisty, gdyż do postawienia diagnozy w opisanym przypadku potrzeba kompleksowego podejścia, a internetowa porada może niepotrzebnie wywołać panikę zamiast pomóc w rozwiązaniu problemu. Radziłabym także skonsultować się z dietetykiem i spróbować podnieść kaloryczność diety celem zabezpieczenia podstawowych potrzeb organizmu dziecka niezależnie od istniejących uwarunkowań medycznych.