Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niska waga u 4-latka

Mam wnuczka 4-ro latka.Ma bardzo niską wagę-13,2 kg-wzrost-98cm .Z jedzeniem nie ma problemów.Poza tym jest bardzo żywym i zwinnym dzieckiem .Pod względem intelektualnym wyprzedza swoich rówieśników w grupie przedszkolnej.Jakie są przyczyny tak niskiej wagi?(Bilans 4-ro latka dopiero za 2 tygodnie)
KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu

Jak wzmocnić odporność u dzieci?

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Na podstawie podanych samych pomiarów nie można ustalić jakichkolwiek przyczyn. Zarówno waga, jak i wzrost wnuczki znajdują się w dolnym zakresie normy względem siatek centylowych. Wypowiedzieć powinien się przede wszystkim pediatra opiekujący się dzieckiem - czy od momentu urodzenia rozwój dziecka przebiegał cały czas wzdłuż dolnej granicy normy, czy też w pewnym momencie dziecko przestało przybierać na wadze. Istotne jest też uwzględnienie wzrostu rodziców.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy