Niskie zarobki a strach przed przyszłością

Boję się o swoją przyszłość. Jestem samotna, noszę aparaty za 14 000zł, które muszę wymieniać co 5 lat do końca życia. Na razie jestem na stażu za kilkaset złotych i to mi nawet nie wystarcza na zadbanie o siebie. Przyznaję miałam duże zaległości i braki w kosmetyczce, które od maja nadrabiam. Chciałabym w przyszłości mieć swoje życie, mieszkanie, podróżować, ale obawiam się, że nie dostanę pracy płatną więcej niż 1200zł na m-c netto skoro przykładowo wynajem kosztuje 1500zł? Jak miałabym przeżyć?

Szanowna Pani, to zrozumiałe, że ze względu na problemy zdrowotne oraz niesprzyjający rynek pracy obawia się Pani o swoją przyszłość. Bardzo dobrze, że na ten moment ma Pani jakieś zajęcie, być może po odbyciu stażu, mając już większe doświadczenie łatwiej znajdzie Pani pracę lepiej płatną. Proszę z góry nie zakładać, że takiej Pani nie znajdzie tylko przeglądać portale ogłoszeniowe oraz rozsyłać CV. Być może w trudniejszym okresie Pani rodzina wesprze Panią finansowo. Pozdrawiam, Monika Wysota

To nie jest problem psychologiczny tylko społeczny. Warto jednak mieć wiarę i determicję, by sprostać ciężkiej rzeczywistości. Życzę powodzenia.