Płaczliwość i strach przed przyszłością

Witam, mam 26 lat i mój problem polega na tym, że od jakiegoś czasu ciągle płaczę. Boję się przyszłości, tego co mnie czeka i moich bliskich. Boję się chorób, boję się, że zostanę sama. Kiedyś byłam zupełnie innym człowiekiem, wiecznie się uśmiechałam, zawsze miałam ksywkę 'śmieszka'. Skończyłam studia, wyszłam szczęśliwie za mąż, zaczęło się życie dorosłe z którym sobie najwidoczniej nie radzę. Mąż też ma już słuchanie mojego wiecznego marudzenia które jest bezpodstawne. Proszę o pomoc.

Proszę skorzystać z pomocy psychologa. Być może jest chwilowy kryzys związany z podejmowaniem nowych ról życiowych, podejmowaniem odpowiedzialności za swoje życie i doświadczeniem decyzyjności, kształtowania go oraz związanych z pogodzeniem się ze "stratą" dzieciństwa, ale mogą to być tez objawy zaburzeń z kręgu depresji. Ważna byłaby kompletna diagnostyka, po której zostałoby Pani zaproponowane adekwatne leczenie.

Witam Panią,
może warto byłoby rozważyć psychoterapię? Podczas niej będzie Pani mogła bliżej przyjrzeć się swoim kłopotom i odnaleźć ich źródła. Czasami człowiek potrzebuje, aby ktoś z zewnątrz spojrzał na jego problem, bo może więcej zobaczyć.

Pozdrawiam
Izabela Makowska-Trzeciak