O czym świadczą złe sny u małego dziecka?

Moja 8 letnia corka od pewnego czasu ma bardzo niepokojace sny. Sni jej sie ze wpadla do wykopanego dolu i nie moze stamtad wyjsc. Czy to o czyms moze swiadczyc?

Dzień dobry, trudno stwierdzić o czym to może świadczyć. Być może córka jest emocjonalnym dzieckiem i np. przeżywa bajki które ogląda, bądź różne doświadczenia z podwórka. To co ważne to nie pokazywać dziecku że te sny niepokoją. Proszę tłumaczyć że czasami nam się śnią różne rzeczy i o niczym nie świadczą. Proszę też sugerować żeby przed snem myślała o czymś miłym i zapewne jej się to przyśni. Podsumowując, proszę nie pokazywać dziecku swojego niepokoju bo to tylko wzmocni niepokój.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Pani Córka prawdopodobnie odtwarza we śnie jakąś trudną dla Niej część emocjonalną, która mogła mieć miejsce w ciągu dnia, być może w szkole?

To może być coś mało ważnego, jednak z perspektywy Dziecka najważniejsze..., tak
więc sugerowałabym żeby Pani porozmawiała z Pani Córeczką, czy coś ostatnio się
zadziało dla Niej trudnego, czy może jest coś, z czym sobie nie radzi (wg Jej opinii)?

Życzę radości dla Pani i Córki,
irena.mielnik.madej@gmail.com