Co mogą znaczyć takie dziwne sny?

Witam, mam 23 lata. Codziennie śnią mi się głupie, straszne sny. Cały czas jest to inna tematyka jednak przeradzają się w bardzo głupie sny, które są męczące. Przez to jestem wiecznie niewyspana, zmęczona i budzę się kilka razy dziennie. Nie mam żadnych większych problemów, depresji ani stanów pourazowych. Nie wiem jak sobie z tym radzić, nie oglądam żadnych strasznych filmów przed snem, śpię przytulona z chłopakiem i zasypiam w miarę wcześnie

Witam,

Badania nad mózgiem pokazały, że wytwarza on sny, przyczyną mogą być kontenerowane wewnątrz emocje w ciągu dnia, w różnych sytuacjach. Może to być pewnego rodzaju odzwierciedlenie fizjologii i psychologii człowieka. Już od czasów Kartezjusza rozwija się i ewoluuje racjonalny i empiryczny nurt spojrzenia na psychikę człowieka, który pokazuje funkcje oraz zadania jakie mózg wykonuje podczas snu. Umysł każdego człowieka - nie ogranicza się tylko do tego, co czujemy świadomie. Sny mają kilka funkcji. Poprzez zjawisko, marzenie senne może w ten sposób rozładowywać nadmiar napięć: frustracje, lęki, żale, urazy, złość. Szczególnie w przypadku, kiedy emocje są deprecjonowane - widoczne jest to u dzieci, które przeżywają silnie emocje, nie potrafią ich wyrażać, zintelektualizować, choćby ze względu na swój wiek i brak doświadczenia, rodzice tego nie uczą. Sny są pewnego rodzaju katharsis. Pomocna będzie psychoterapia, proszę rozważyć taką formę leczenia swojej psychiki.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś