O czym świadczy nieustanne zmęczenie, odczuwanie głodu i problemy ze snem?

Od dłuższego czasu nie moge sie zebrać do normalnego codziennego funkcjonowania ciagle jestem zmęczona na nic nie mam ochoty jem bo muszę albo odczuwam głód mam problem z zasypianiem rano nie mam ochoty wstawać wszystkie czynności mnie męczą nie zależy mi na tym żeby ładnie wyglądać ubrać sie ciagle jestem smutna aż do bólu mam52lata mam tez na wychowaniu dwie dziewczynki15i12 lat boje sie ze im sie taki stan udzieli próbuje często sie zmusić do zebrania w garść ale jest to bardzo krótko termino

Witam Panią
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia
depresyjne
. Jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Depresja jest schorzeniem całego organizmu.
Często towarzyszy jej obniżony nastrój, utrata
radości życia, obniżona samoocena, negatywne
myślenie o sobie, pesymizm, rezygnacja,
spowolnienie psychoruchowe, brak motywacji
do działania, trudności z podejmowaniem decyzji,
brak apetytu, zaburzenia snu i wiele innych objawów
psychologicznych a także somatycznych.
Nieleczona depresja wciąż powraca i prowadzi
do silnego pogarszania się stanu zdrowia
psychicznego
i fizycznego.
Przede wszystkim uniemożliwia normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie.
Aby całkowicie wyleczyć depresję,
należy podjąć psychoterapię.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje online, np. za pośrednictwem
komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała, domniemywam, że podjęła się Pani dużego zobowiązania, opiekując się dwoma dziewczynkami nastolatkami.

Być może z tej przyczyny czuje się Pani odpowiedzialna, dociążona fizycznie, psychicznie i emocjonalnie, być może bez żadnego wsparcia z zewnątrz.

Przyczyną tak obniżonego samopoczucia mogą być niedobory hormonalne - tarczycy lub kobiece.
Dlatego zachęcam Panią do konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu, który wstępnie zdiagnozuje Panią i podejmie dalsze kroki diagnostyczne.

Życzę Pani zadbania o samą siebie,
Irena Mielnik-Madej

Przyczyn może być wiele zarówno " choroby ciała" jak i " duszy".
Proszę udać się do lekarza POZ i wykonać podstawowe badania. Dalszym postępowaniem pokieruje lekarz.