Objadanie się wieczorami a spadek wagi

Mam 160 cm wzrostu i wazę 75 kg. Od jakiegoś czasu biegam żeby schudnac.Zaczęłam od 20 min teraz ok 45 min wolnym tempem,do tego skacze na skakance 15 min, 4-5 razy w tygodniu. Nic nie schudlam,dlatego ze wieczorami sie objadam. Zauważyłam,ze objadam sie kiedy jestem sama i smutna. Cały wysiłek idzie na marne. Kiedy spędzam wieczór z chłopakiem jest inaczej. Kontroluje sie wtedy. Jak mam przestać sie objadać wieczorami? To trwa juz kilka miesięcy.

Witam,
czytając Pani opis muszę przyznać, że świetnie rozpoznaje Pani swoje wewnętrzne przeszkody w osiągnięciu upragnionego celu. Uświadomienie sobie przyczyny jest pierwszym krokiem do sukcesu. Skoro diagnoza brzmi samotność i smutek to przyczyna moich niepowodzeń, warto odpowiedzieć sobie na pytanie co mogę robić by nie te uczucia nie pojawiały się? Może jest coś czego mogę robić więcej lub mniej? A może mogę robić coś inaczej by przybliżyć się do osiągnięcia celu?
Silna wola to umiejętność odwracania swojej uwagi od przedmiotu pożądania [jedzenie]. Każdy z nas ma inne metody: czytanie, kurs hobbystyczny, rozmowa ze znajomymi, telefon do przyjaciółki, aromatyczna relaksująca kąpiel itp. Jak brzmi odpowiedź na pytanie: co sprawi mi przyjemność [poza jedzeniem] i jednocześnie poprawi nastrój?
Może jest w Pani okolicy diet coach, z który wesprze pani działania?

pozdrawiam
Magdalena Kubik

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Proszę jeść 5 zdrowych posiłków w ciągu dnia. Dzięki temu nie będzie Pani głodna wieczorem.