Obniżenie nastroju, drażliwość i zaburzenia odżywiania

Od kilku miesięcy zmagam się z obniżeniem nastroju, poczuciem beznadziejności, drażliwością i odsunięciem się z życia towarzystkiego i zaburzeniami odżywiania - bulimia, ortoreksja, spowodowanymi silnym długotrwałym stresem, niepewną sytuacją życiową, problemami finansowymi, śmiercią bliskiej osoby, niespełnieniem w pracy i wypaleniem zawodowym. Jednocześnie jestem szczęśliwa w życiu osobistym. Do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić? Co robić zanim zostanę przyjęta na wizytę do specjalisty?

Witam,

Proszę udać się do psychoterapeuty (nie zwykłego psychologa, nie psychiatry). Do tego czasu warto z własnej inicjatywy prowadzić tzw. dziennik myśli i emocji, tj. w każdej sytuacji wywołującej silne emocje wypisywać, jaka to była sytuacja, jakie myśli się w niej pojawiały i jakie budziły emocje. To pomoże zarówno pani, jak i terapeucie, kiedy już pani do niego trafi. Proszę nie zwlekać, tego typu zaburzenia mają tendencję do pogarszania się.

Pozdrawiam