Obniżone libido u męża po 40-tce

Jak pobudzić seksualnie męża gdy on nawet nie myśli o seksie .Jesteśmy dlugo małżeństwem ja mam ochotę a on nie .Do tej pory mielismy bardzo dobre stosunki seksualne.Nie zdradza mnie ale na mnie nie ma o ochoty.Chyba nawet nie ma wzwodu .co robić

Dzień dobry!

Wielu mężczyzn po 40 roku życia doświadcza spadku libido i zaburzeń erekcji. Najczęściej wiąże się to ze zmianami hormonalnymi, złym trybem życia (dieta, ruch, praca, używki itp), innymi problemami zdrowotnymi (np. krążeniowymi, kardiologicznymi, urologicznymi itp.), ale też stanem psychicznym - sposobem radzenia sobie z perspektywą starzenia, kompleksami, słabościami itp. Wspomina Pani, że "do tej pory mieliście udany seks". Istotne, kiedy i w jaki sposób zaczęło się to pogarszać oraz jaki jest stosunek męża do problemu, czy zdaje sobie z niego sprawę, czy chciałby, aby coś się zmieniło.

Pozdrawiam!

Witam, nagły spadek zainteresowania seksem i brak wzwodów porannych ,szczególnie jeżeli dotąd były, wydaje mi się niepokojący.Sugeruję wizytę męża u lekarza i zrobienie przynajmniej podstawowych badań, może coś niedobrego dzieje się z jego zdrowiem. Jeżeli wyniki będą ok i mąż na nic się w aspekcie fizycznym nie uskarża sugeruję szczerą rozmowę co się stało, jak mąż rozumie spadek zainteresowania seksem, próbę namówienia na wspólną wizytę u specjalisty.Pozdrawiam