Problem z obniżonym libido u męża

Mam problem z libido męża. Na początku naszego związku kochaliśmy się nawet po kilka razy dziennie, teraz raz na dwa miesiące z mojej inicjatywy..Najpierw był zmęczony, później wyszło, że ma problem z tarczycą, Zaczął brać leki, przez chwilę było lepiej..Mój mąż jest atrakcyjnym facetem, regularnie ćwiczącym na siłowni, przestrzega diety..Testosteron w dolnej granicy, ale w normie. Ciągle powtarza,że nie wie co się dzieje.Chcę mu pomóc,widzę, że sie z tym męczy, a odbija się to i na nas....

Dzień dobry!

Z medycznego punktu widzenia są wyraźne przyczyny spadku libido - niski poziom testosteronu, niedoczynność tarczycy, - które warto kontrolować i leczyć, być może także w osobistym kontakcie z lekarzem seksuologiem. Seksualność to jednak także sfera psychiczna, emocjonalna, intymność, bliskość, wzajemna akceptacja w chorobie czy spadku kondycji, samoocena każdego z Was itp. Aby zaistniała sytuacja nie odbijała się negatywnie na Waszej relacji, nie oddalała Was od siebie, nie powodowała narastania wzajemnych pretensji, złości, żalu - polecam konsultację małżeńską u psychoterapeuty.

Pozdrawiam!

Prawdopodobnie odgrywaja tutaj rolę czynniki dyshormonalne (tarczyca, testosteron) oraz psychologiczne.
Wizyta u lekarza seksuologa wydaje się być nieodzowna.
Pozdrawiam. JW, Poznań.