Obniżone płytki krwi w ciąży

Jestem w 25 tygodniu ciąży, płytki krwi obniżyly mi się do 160 z 200. Czym to jest spowodowane? Coś powinnam zmienić w menu?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Stężenie płytek krwi nadal jest prawidłowe. Z powodu jego obniżenia w porównaniu z badaniem poprzednim - nie bez znaczenia jest czas, jaki upłynął między analizami - wymaga dalszej obserwacji. Obecnie nie ma powodu do niepokoju, zwłaszcza, że nierzadko mamy do czynienia z fałszywym zaniżeniem stężenia płytek krwi wynikającego z ich agregacji -"zlepiania" - i rzekomym obniżeniem stężenia.

Pozdrawiam