Obsesja na punkcie kradzieży u 87-latka

Witam, moje pytanie dotyczy choroby taty .Jest 87 letnia osoba i od pewnego czasu dziwnie sie czasami zachowuje podejrzeawa wszystkich o to ze mu kradna pieniadze rozne przedmioty ktore naleza do niego .Prosze o rade gdzie sie mam zwrocic .Zycie z nim staje sie coraz trudniejsze
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Takie zachowanie może wynikać ze zmian demencyjnych lub z zespołu urojeniowego wieku podeszłego. Radziłabym, aby skonsultować się z neurologiem i psychiatrą.
Pozdrawiam

Urojenia okradania, są jednym z częstych objawów choroby Alzheimera. Należy się z ojcem udać do psychologa celem weryfikacji diagnozy, oraz do psychiatry celem ewentualnego rozpoczęcia farmakoterapii. Oczywiście ta sugestia to nic pewnego, gdyż nie da się rzetelnie diagnozować na podstawie informacji mailowych. Podejrzenia te należy zweryfikować rzetelnym badaniem psychologicznym.
Pozdrawiam
Jakub Pyka