Ocieractwo - jak przestać to robić?

Drogi doktorze! Cierpię na silną nerwicę, od ponad dwóch lat przyjmuję lek antydepresyjny. Wszystko byłoby dobrze gdybym mógł zaniechać ocieractwa. Po zrobieniu tego czuję się bardzo osłabiony, nie jestem w stanie pracować, pojawiają się jakieś dziwne dolegliwości bólowe. Przez ponad tydzień dochodzę do siebie, nabieram sil i potem czuję się doskonale przez miesiąc, bo tyle jestem w stanie wytrzymać bez ocieractwa. Czy ten zwiększony popęd spowodowany jest przez lek, którego nie mogę odstawić, bo tracę wszystkie siły, nie mogę wyjść z domu? Lekarz rozkłada ręce i kieruje mnie do Kliniki Leczenia Chorób Nerwic, lecz ja nie mogę zostawić mojej pracy. Dodam, że mam 33 lata i w ogóle nie interesuje i nie podnieca mnie żadna pornografia, nie mam także pociągu seksualnego ani do kobiet, ani do mężczyzn i nigdy nie miałem i nie zamierzam mieć żadnej partnerki. Problemy z nerwicą i z ocieractwem miałem już od dzieciństwa, przyjmowałem wtedy leki uspokajające. Proszę o poradę w mojej sprawie. Serdecznie dziękuje!
33 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ponieważ ocieractwo to zaburzenie seksualne, proponowałabym zgłosić się do lekarza seksuologa w celu odbycia terapii seksuologicznej.

serdecznie pozdrawiam