Od czego ta choroba ?

Witam mam 32 lata. Cztery miesiące temu zasłabłem w kościele, po czym zaczeły się problemy typu ( kołatanie serca,drżenie rąk,zawroty głowy,robiło mi się słabo,) miałem robione echo serca i wszystko w porządku. Po tym zajściu zacząłem się bać chodzić do kościoła ,żeby się to nie powtórzyło. Po miesiącu poszedłem do psychiatry gdzie dostałem xanax i rexetin,bo lekarz stwierdził , że mam za mało serotoniny i od tego te objawy. Najpierw zacząłem brać tylko xanax i po tygodniu żle się czułem i dostałem duże lęki.(zaczołem bać się wychodzić z domu i jeżdzić samochodem) zamienił mi lekarz xanax na lexotan. Teraz od 3 tygodni biorę lexotan i rexetin ,ale po dwóch tygodniach znowu lęki zaczeły się większe i mam obawy czy to nie od tego rexetinu,który ma działanie po kilku dniach .Niewiem co mam robić czy brać te leki, czy odstawić i czy są to dobre leki na moją chorobe.Proszę o pomoc. Chciałbym też wiedzieć co to jest ta serotonina i czy jej poziom można zbadać. A może mam się udać do psychologa i to mi wystarczy?

Szanowny Panie
Tylko wizyta u lekarza psychiatry może dać odpowiedź odnośnie ewentualnego przyjmowania bądź odstawiania laeków. Nie da się bez osobistego zbadania pacjenta postawić rozpoznania i podejmować decyzji odnośnie dalszej terapii. Opis zawarty w mailu wskazuje raczej na nerwicowy charakter dolegliwości, na to też wskazywałyby nazwy leków, które otrzymał pan od psychiatry. Jeśli przyjmowanie leków nie przyniosło poprawy w Pana samopoczuciu psychicznym, to jest to sygnał, że powinien Pan ponownie udać się na wizytę. Może wystarczy zmiana dawki leku lub sposobu jego przyjmowania? Może należałoby rozważyć skorzystanie z psychoterapii? Kwestie te należałoby omówić z lekarzem, który Pana poprzednio przyjmował. Serotonina jest neuroprzekaźnikiem, której prawidłowy poziom w mózgu warunkuje między innymi nasz nastrój. Niedobory serotoniny przejawiają się obniżeniem nastroju, aktywności i wzrostem poziomu lęku.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia