Odchudzanie a ataki wilczego głodu

Mam 18 lat ok. 175 cm, a waze ok.56 kg i mam wrazenie, ze jestem gruba. chcialabym schudnąć 3-5 kg aby poczuć sie lepiej, probowalam przejsc na diete kilkakrotnie, ale zawsze to konczy sie tak samo. Miewam nagle ataki wilczego glodu, jestem w stanie zjesc strasznie duzo na raz, nieraz skłaniało mnie to do prowokowania wymiotów. Dodam, ze jestem dosc aktywna osoba. Byłabym wdzięczna za poradę.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Pani BMI to 18,1 co oznacza sporą niedowagę. Dodam, że idealna waga, to grubo ponad 60 kg... Na pewno nie potrzebuje Pani diety odchudzającej. Proszę nie liczyc kalorii, za to jeść świeże, nie przetworzone jedzenie, oparte na warzywach. Ważne są też tłuszcze - nie należy ich unikać, polecam masło i oliwę oraz 2 lyżki tranu jako suplement. W razie problemów polecam zgłoszenie się do specjalisty osobiście.

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wynosi 18,1 co wskazuje na niedowagę! Nie powinna Pani już chudnąć z przytyć. Zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej jest niebezpieczna. Objawy które Pani opisuje pasują mi do bulimii lub kompulsywnego jedzenia.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważną chorobą o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. Potrafią zjeść bardzo dużo a potem zwymiotować. Często odbywa sie to pod wpływem stresu, emocji. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.

Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk