Odchudzanie a brak wolnego czasu

Witam, mam 21 lat, waże 65 kg i mam 165 cm wzrostu. Pracuje w szklarni przy kwiatach za granicą od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 17. Przerwy mam o 9:30, 12:30 i 15:00. Jak powinnam się odżywiać aby zrzucić parę kilogramów? Kiedyś prowadziłam aktywny tryb życia, chodziałam na siłownie i zdrowo się odżywiałam. Teraz nie mam na to czasu :( W pracy opycham się chlebem przez cały dzień a po powrocie o 18 obżeram się na noc świństwami :( Proszę o pomoc w dobraniu jakiejś diety :(
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Najlepiej, aby wieczorem przygotowała Pani sobie posiłki, które zabierze Pani w pudełkach lunchowych do pracy i, które zje Pani podczas przerw (2 przekąski np. kanapki i owoc, sałatka lub jogurt i owoce+obiad np. makaron lub ryż z sosem warzywnym i kurczakiem). Przed wyjściem do pracy koniecznie musi Pani zjeśc śniadanie, aby uniknąć napadu głodu ok. godz. 10. Jedząc regularnie przez cały dzień będzie miała mniejszy apetyt wieczorem i uniknie Pani nocnego objadania.
Pozdrawiam

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0

Witam,
Najważniejsze w procesie odchudzania jest regularne spożywanie posiłków, aby organizm uruchomił rezerwy (z tkanki tłuszczowej) oraz nie wstępowały napady głodu (wieczorem) oraz ochota na podjadanie w ciągu dnia.
W czasie Twojej pracy wstępują przerwy o stałych porach więc nie ma przeszkód w regularnym spożywaniu posiłków. Ponadto wieczorem zamiast obiadać się "świństwami" zrób sobie obiado-kolacje -najlepiej na ciepło.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty