Odchudzanie a refluks żołądka

Witam! Mam refluks, muszę schudnąć 6 kg. Nie mogę być głodna. :) Mam 32 lata, wzrost 174cm, waga 72,5kg, praca w biurze, nie lubię się męczyć, więc nie uprawiam sportów. Jak ładna pogoda to chodzę na spacery (mieszkam w Irlandii, więc tu często pada deszcz). Nie znoszę brokułów, strączkowych, kaszy gryczanej, kukurydzy. Niskotłuszczowych nabiałów. Uwielbiam pieczywo, makarony, kaszki, nabiały, czerwone wino, herbatę z mlekiem (typu bawarka), truskawki, dżemy, miód, zupy, ziemniaki - szczególnie pure. Czy mogę prosić o tygodniowe menu? Dziękuję, Maja

Witaj! W proces odchudzania ważne są zarówno odpowiednio zbilansowana dieta jak również zwiększenie aktywności fizycznej. W przeciwnym razie proces odchudzania będzie wolniejszy oraz ciało nie stanie się smukłe. Podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych zwiększa się podstawowa przemiana materii, dzięki temu zaczyna się spalać nadmiar tkanki tłuszczowej a nie magazynować nowy. Jeżeli chodzi o szczegółowy plan dietetyczny na 7 dni skontaktuj się z dietetykiem w pobliżu miejsca zamieszkania. Przygotowanie szczegółowego planu dietetycznego wiążę się z przeprowadzeniem wywiadu dietetycznego, medycznego oraz wykonaniem badań krwi (lipidogram, TSH, T4, ALAT, AspAT Jeżeli chodzi o podstawy odchudzania to zacznij spożywać regularnie 5 posiłków o małych objętościach w ciągu dnia, przy czym śniadanie zjadaj w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem. Kaloryczność posiłków w ciągu dnia powinna wynosić około 1500kcal - nie mniej, gdyż wystąpi efekt jojo. Wybieraj pieczywo pełnoziarniste - graham, a do każdego posiłku dodawaj warzywo (pomidor, sałata zielona, ogórek, czerwona papryka), natomiast na 2 śniadanie lub podwieczorek zjadaj owoc (jabłko, nektarynka, gruszka). Zrezygnuj z picia alkoholu oraz jedzenia słodyczy. W ciągu dnia wypijaj 1,5 litra wody mineralnej najlepiej z jodem (np. Ustronianka z jodem) oraz 2 kubki zielonej herbaty oraz przed snem 350ml herbaty pu-erh. Zawarte w herbatach flawonoidy wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej oraz zapobiegają jej ponownemu gromadzeniu. Staraj się codziennie 1 godzinę spędzać na ćwiczeniach fizycznych - bieganie, ćwiczenia fitness w domu lub klubie sportowym. Świetnie sylwetkę kształtuje pływanie. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek