Poprawa kondycji u nastolatka

Witam, mam 11 lat i ważę 55 kilo przy wzroście 147 cm. Koledzy mnie ciągle przezywają, nie umiem zrobić nawet 1 brzuszka. Proszę o pomoc. :(

Witaj! Bardzo mało informacji przekazałeś w mailu. Aby poprawić swoją kondycję oraz wygląd należy wprowadzić zmiany w dotychczasowym stylu życia - zmiana diety oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Ponadto powinieneś razem z mamą iść do lekarza pediatry, aby wykonał badania krwi (oznaczenie hemoglobiny, poziomu TSH, T4, testosteron), czy nie cierpisz na jakieś choroby. Jeżeli chodzi o dietę staraj się nie jeść słodyczy, chipsów, napojów typu (cola, frugo, fanta, sprite, up, red bull). Zamiast tego pij wodę mineralną z jodem (np. Ustronianka z jodem), która przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz zieloną herbatę. Staraj się jeść 5 posiłków dziennie co 3-4godziny, ale posiłki mają być o małej objętości. Śniadanie zawsze zjadaj w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem. Jeżeli chodzi o dalsze zalecenia dietetyczne musisz zgłosić się do poradni dietetycznej. W kwestii ćwiczeń fizycznych na początki codziennie chodź na spacery 1 -2 godzinne, następnie zacznij jeździć na rowerze, pójdź na basen (lub poproś mamę, aby zapisała Cię na naukę pływania. Z czasem się przyzwyczaisz, bardziej rozruszasz i będziesz miał lepszą kondycję! mgr Aneta Kościołek