Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć 20 kilogramów?

Chciałabym schudnąć około 20 kg, ograniczam jedzenie choć często zdarzają się momenty słabości gdzie podjem coś....Ogólnie ograniczyłam swoje jedzenie do 70 % tego co jadłam wcześniej , 3 x w tygodniu chodzę na aerobik i do tego dokładam raz siłownię ewentualnie godzinkę rowerku, czy dam radę zrzucić ?
KOBIETA ponad rok temu

Otyłość brzuszna a płeć

Jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych jest bez wątpienia otyłość. Czy płeć w jakikolwiek sposób warunkuje jej wystąpienie? Na to pytanie odpowiada prof. Wojciech Drygas, internista.

Witam, Na początku każdego odchudzania należy zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe i wyeliminować błędy. Proszę zapoznać się z następującymi artykułami, które to ułatwią: http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania http://portal.abczdrowie.pl/zasady-skutecznego-odchudzania. Zacznij jeść posiłki w regularnych odstępach czasu - co 3-4 godziny o stałych porach dnia, Dzięki temu nie będziesz mieć ochoty na podjadanie. Ponadto pij dużo wody mineralnej np. Muszynianka, Ustronianka z jodem oraz zieloną herbatę, która wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Oczywiste jest że powinnaś zwiększyć aktywność fizyczną. Codziennie 1-2 godziny poświęć na sport. Propozcja ćwiczeń: http://portal.abczdrowie.pl/ciwczenia-na-talie. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy